fbpx Internet w akademikach i hotelach asystenckich | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Internet w akademikach i hotelach asystenckich

Żeby korzystać z Internetu w Domu Studenckim lub Hotelu Asystenckim należy wykonać następujące kroki:

1. Podłączyć się (swoim) kablem do gniazdka internetowego umieszczonego na ścianie. Uniwersytet Gdański nie ma w Domach Studenckich/Hotelach Asystenckich sieci bezprzewodowej (WiFi)

2. Odczytać adres MAC karty sieciowej swojego komputera i upewnić się, że DHCP i Autokonfiguracja są włączone. Szczegółowe instrukcje tutaj.

3. Zgłosić się do wyznaczonego administratora sieciowego dla danego obiektu i wypełnić deklarację użytkownika. Osoby w budynkach bez przydzielonego administratora mogą składać deklaracje w Centrum Informatycznym w Nowy Rektoracie (ul. Bażyńskiego 8) w pokoju R122. Formularz deklaracji można otrzymać od administratora lub pobrać stąd:

Deklaracja dla studentów i doktorantów [pdf]
    Deklaracja dla pracowników [pdf]
    Deklaracja dla studentów przyjeżdżających w ramach programu Erasmus (declaration in English for Erasmus students) [pdf]

4. Administrator sieciowy obiektu przydziel nowemu użytkownikowi numer IP i wpisze go na deklaracji. Wypełnione deklaracje spływają do Centrum Informatycznego UG, gdzie dane techniczne są rejestrowane.

DS/HA

Imię i nazwisko Nr pokoju Dni i godziny urzędowania
Administratorzy sieciowi

DS3 Aliaksei Kirsanau 420
DS4
DS5
DS6
DS7
DS9 REMONT X
DS10 Przemysław Spychalski 404B
DS11 Adrian Leoniec HA2 205
HA1 Patryk Poborski 335
HA2 Adrian Leoniec 205

W przypadku chęci rezygnacji z korzystania z Internetu należy poinformować o tym administratora sieciowego obiektu.

Uruchomienie połączenia Internetowego następuje do max 14 dni od złożenia deklaracji, ale zwykle jest to 1-2 dni.

Regulamin korzystania z sieci znajduje się tutaj. [Pobierz jako PDF]

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Adrian Leoniec